Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie?

5 powodów dlaczego warto filtrować wodę
Dlaczego warto filtrować wodę – 5 powodów, dla których warto to robić
Maj 19, 2018
Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną
Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie
Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie

Ciało ludzkie składa się prawie w 70% z wody. Dorosły człowiek powinien dostarczać organizmowi ponad 2 litry wody dziennie. W gorące dni ta ilość wzrasta, gdyż więcej wody wydalamy wraz z potem. Woda wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu krążenia, układu nerwowego i mózgu. Jak i co zatem pić, aby utrzymać prawidłowe nawodnienie?

Zapobieganie groźnym skutkom odwodnienia

Na odwodnienie jesteśmy narażeni w wielu przypadkach. Do takich należą: upały, choroba przebiegająca z gorączką, stres, nadużywanie kofeiny, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy wysiłek fizyczny. Szczególnie wrażliwe na utratę wody są osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży, chorzy po nowotworach i biegunkach. Około litr wody dziennie dostarczamy podczas spożywania posiłków, zup, gorących napoi, a także z warzywami i owocami. Pozostała część zapotrzebowania, czyli około 1,5 l dziennie, powinniśmy uzupełnić pijąc zdrową, czystą wodę.

Aby woda spełniała swoje działanie musi być nasycona odpowiednimi minerałami. To właśnie jony magnezu, sodu czy potasu są tymi potrzebnymi elektrolitami, bez których nie możemy się obejść, a zwłaszcza w gorące dni lub po treningu, czy też w rekonwalescencji po chorobie. Filtry Dafi zapewniają nam wolną od zanieczyszczeń i zapachu chloru, miękką wodę, a jednocześnie nie wyłapują z niej pożytecznych pierwiastków.

Zdrowa woda zawsze z nami

Innowacyjny produkt oferowany przez Dafi to butelka filtrująca. To produkt doskonały na spacery podczas upałów, na jogging czy trening na siłowni. Doskonale sprawdzi się też na spacerach na świeżym powietrzu z dziećmi. Butelka Dafi ma ergonomiczny kształt i jest zakończona wygodnym stosowanym w sportowych bidonach korkiem. Dzięki wykonaniu z ultralekkiego tworzywa, butelka filtrująca jest lekka, waży tylko 33 gramy. Z takim naczyniem, możemy mieć zdrową wodę zawsze pod ręką. Zawarty w niej filtr z węgla pozyskanego z łupin orzecha kokosowego jest trwały i wystarcza do oczyszczenia aż 150 litrów wody! Trenerzy i doświadczeni biegacze zalecają stałe uzupełnianie wody, aby bieganie lub inny sport były najbardziej efektywne. Dzięki ciągłemu nawadnianiu, nasze mięśnie pracują lepiej, nie występują w nich bolesne skurcze i prawidłowo wzrastają, co jest szczególnie ważne dla osób ćwiczących na siłowni. Pamiętajmy, zatem, aby zawsze zabierać do sportowej torby, plecaka lub na ramę rowerową, poręczną butelkę od Dafi.