Czy filtrowana woda może być szkodliwa?

Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną
Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną?
Maj 19, 2018
Czy filtry do wody usuwają magnez i żelazo
Czy filtry do wody usuwają magnez i żelazo?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie
Czy filtrowana woda może być szkodliwa

Woda jest najpopularniejszą substancją we wszechświecie. Znana już od czasów starożytnych pełniła ważną role w życiu człowieka. Obecna w trzech stanach skupienia pomagała w pełnieniu podstawowych obowiązków. Spożywana zarówno przez ludzi jak i zwierzęta dodawała energii i pozwalała funkcjonować. Nie możemy zapomnieć również o jej obecności w ciele człowieka. Nasze ciało składa się w 70% z wody i to właśnie ją przede wszystkim musimy regularnie uzupełniać.

Jak działają wymienne filtry?

Filtr jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie przefiltrować wodę, czyli oddzielić od niej niepożądane substancje. Takie działania pozwalają stworzyć równie czystą i smaczną wodę na miarę tej butelkowanej. Wymiana wody butelkowanej, na spożywanie wody kranowej, ale przefiltrowanej to duża oszczędność dla naszego domowego budżetu. Filtry posiadają zdolność wychwytywania zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Mowa tutaj o różnego rodzaju metalach ciężkich, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie oraz o drobinkach piasku lub resztek rdzy znajdującej się w rurach. Warto podkreślić, że filtry nie usuwają z wody całkowicie wapnia czy magnezu, które są organizmowi potrzebne. Woda przefiltrowana także nie pozostawia kamienia co umożliwia naszym czajnikom długotrwałe działanie.

Czy filtrowana woda szkodzi?

Biorąc pod uwagę szerokie działanie i zastosowanie dzbanków i wkładów filtrujących, z pewnością możemy wykluczyć ich negatywne działanie na zdrowie. Filtry nie pozbawiają wody cennych i potrzebnych minerałów oraz witamin, działają jedynie uzupełniająco. Trzeba wspomnieć, że woda filtrowana w porównaniu do wody kranowej może również być podawana dzieciom. Nie ma konieczności poddawania jej wysokiej temperaturze ani innym czynnością uwydatniającym. Z takiej wody chętniej korzystają również sportowcy, którzy potrzebują stuprocentowo czystej i zdrowej wody. Woda filtrowana na dłużej utrzymuje w sobie wszystkie potrzebne wartości, a filtr dodatkowo wzbogaca jej skład, smak i zapach.