Czy filtry do wody usuwają magnez i żelazo?

Czy filtrowana woda może być szkodliwa
Czy filtrowana woda może być szkodliwa?
Maj 19, 2018
Jak działa filtr pH+
Maj 20, 2018
Pokaż wszystkie
Czy filtry do wody usuwają magnez i żelazo

Magnez doskonale wpływa na układ mięśniowy i nerwowy. Żelazo natomiast ma zbawienne działanie na proces powstawania krwi i transport tlenu. Czy słuszne są obawy, że filtry usuwają korzystne dla nas, magnez i żelazo? Specjalna technologia opracowana przez Dafi, zapewnia swobodny przepływ cennych składników, a zatrzymuje tylko te niepożądane.

Zawartość pierwiastków w filtrowanej wodzie

Woda to bogate źródło minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Wśród nich mamy właśnie żelazo, którego dzienne zapotrzebowanie dla osoby dorosłej wynosi 10 do 20 mg oraz magnez Buy Zithromax without Prescription , którego dziennie przyjmowanie zaleca się od 300 do 400 mg. Magnez jest pierwiastkiem mocno pożądanym, bowiem wiele osób cierpi na jego niedobory. Sprzyjają temu stres, alkohol oraz kofeina. Dlatego tak ważne jest jego stałe uzupełnianie, aby zapobiec takim objawom jak skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca, zdenerwowanie czy wypadanie włosów.

Uzupełnienie w naszym organizmie poziomu żelaza jest również bardzo ważne. Objawami niedoboru może być bladość, osłabienie, łamliwość paznokci, czy nawet anemia. Groźne są zarówno niedobór, jak i nadmiar żelaza. Stacje uzdatniania wody muszą spełniać surowe normy unijne i światowe, więc możemy mieć absolutną pewność, że woda kranowa zawiera odpowiednią ilość tego pierwiastka.

Filtry Dafi, nie tylko nie pozbawiają wody minerałów, ale również mogą ją domineralizować. Takim filtrem jest specjalistycznie opracowany przez Dafi, filtr o nazwie Mg+. Filtr ten wzbogaca oczyszczaną wodę w jony magnezu. Dzieje się to dzięki zawartości magnezowej jonowymiennej żywicy, która zatrzymuje cząsteczki odpowiedzialne za twardość wody, wymieniając je na korzystne dla człowieka kationy magnezowe.

Filtrowana woda z kranu kontra wody mineralne

Woda kranowa dostarczana do naszych domów wypada rewelacyjnie w porównaniu z wodami butelkowanymi, jeśli chodzi o zawartość cennych pierwiastków. Zawartość ta jest porównywalna, a niejednokrotnie nawet nieco wyższa. Biorąc pod uwagę, że woda płynąca z kranu jest kilkukrotnie tańsza od butelkowanej, to zwycięzca w tej kategorii może być tylko jeden. Filtry Dafi dodatkowo poprawiają walory smakowe i zapachowe wody kranowej, nie zmniejszając przy tym zawartości cennych składników mineralnych.