Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną?

Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie
Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie?
Maj 19, 2018
Czy filtrowana woda może być szkodliwa
Czy filtrowana woda może być szkodliwa?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie
Czy warto filtrować wodę zamiast kupować mineralną

Każdy człowiek powinien dziennie nawadniać swój organizm. Odpowiednie wartości są zależne od płci oraz wieku. Średnia ilość spożywanej wody powinna wynosi ok. 1,5 litra na dzień. Niewielu z nas ma świadomość kosztów jakie ponosimy za jej kupno. Zakładając, że dziennie wypijamy 2 litry wody za cenę 2 zł to w przeciągu całego miesiąca wydajemy na nią w przybliżeniu 50 zł, nie biorąc pod uwagę innych członków rodziny. Tak więc czy warto przepłacać za wodę, którą możemy „wyprodukować” sami?

Dlaczego nie warto kupować wody?

Jednym z kilku powodów, dla których coraz więcej osób rezygnuje z kupowania wody butelkowanej są koszty. Może nam się on wydawać złudny, ale w przeciągu miesiąca czy roku daje się znacznie zauważyć. Do tego dochodzi niepraktyczność plastikowych butelek. Inwestując w dzbanek filtrujący i wymienny filtr jesteśmy zabezpieczeni przed licznymi i zbędnymi wydatkami. Kolejną rzeczą jest szkodliwość butelek dla środowiska, które podlegają wieloletniemu rozkładowi. Samodzielne filtrowanie i spożywanie wody kranowej to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie Area Phone Code 450 , z którego korzysta coraz więcej Polaków. Stosując kilka prostych zabiegów, z powodzeniem możemy sami wyprodukować równie zdrową i smaczną wodę, która jakościowo będzie odpowiadać tej butelkowanej.

Czy warto filtrować wodę zamiast kupować butelkowaną?

Warto pamiętać, że woda kranowa ma o wiele lepszą kondycję niż kiedyś. Jest regularnie badana i kontrolowana. Zostaje doprowadzana z różnego rodzaju źródeł czy wód gruntowych. Dokładnie taka sama jest woda butelkowa. Na etykietach butelek widnieją liczne, zachęcające informację oraz zdjęcia dot. pochodzenia naszej wody. Ale czy oby na pewno, aż tak znacznie różni się ona od tej kranowej? Wody mineralne czy źródlane są tak samo kontrolowane i posiadają różnego rodzaju atesty potwierdzające jej jakość. Niemiej jednak, woda przefiltrowana przez filtr Ph+ lub Mg+ zostaje wzbogacona korzystnymi pierwiastkami, dzięki czemu z powodzeniem może zastąpić nam wodę butelkowaną.