Dlaczego warto filtrować wodę – 5 powodów, dla których warto to robić

Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie
Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawadnianie?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie
5 powodów dlaczego warto filtrować wodę

Picie wody kranowej staje się coraz bardziej popularne. To oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Co jednak się z tym wiąże? Jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Moglibyśmy sobie pomyśleć, że jej filtrowanie to strata czasu, a kupno specjalnego sprzętu to marnowanie pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Zatem dlaczego warto filtrować wodę? Poznaj 5 powodów, dla których coraz więcej osób korzysta z dzbanków filtrujących.

1.Ekologia

Jeszcze do niedawna, aby ugasić pragnienie, większość z Nas sięgała po wodę butelkowaną na sklepowe półki. Sądząc, że jest ona najzdrowsza i najsmaczniejsza. Należy jednak pamiętać, iż większość z nich znajduje się w plastikowych butelkach, a czas ich rozkładu może sięgać nawet kilkuset lat. Dzięki rezygnacji z zakupu wody butelkowanej i spożywaniu wody przefiltrowanej poprzez dzbanki Dafi, dbamy o ekologie i przyczyniamy się do ochrony środowiska.

2. Polepszenie składu i smaku wody

Spożywanie wody kranowej, bez przefiltrowania, może wywołać niepożądane skutki. W wodzie kranowej mogą znajdować się drobne zanieczyszczenia takie jak piasek czy rdza. Może mieć to miejsce, jeśli do naszych domów woda transportowana jest w przestarzałych rurach. Dodatkowo może zawierać niekorzystne substancje takie jak chlor, ołów czy miedz jak i również różnego rodzaju bakterie, które mogą powodować niebezpieczne choroby. W celu polepszenia jakości wody i jej smaku nie trzeba montować skomplikowanych systemów filtrujących, dzbanek z wymiennym filtrem definitywnie wystarczy.

3. Skuteczne działanie

Woda kranowa, jako iż jest to woda pozyskiwana z różnego rodzaju wód gruntowych czy rzek, może zawierać wszelkiego rodzaju metale oraz pestycydy, szkodliwe dla naszego zdrowia. Specjalnie zaprojektowane wymienne filtry, polskiego producenta Dafi, posiadają węgiel aktywowany. Skutecznie eliminuje on wszelkiego rodzaju niepożądane mikroelementy. Pijąc wodę przefiltrowaną, możemy mieć pewność, że dostarczamy do naszego organizmu tylko i wyłącznie zdrowe i potrzebne składniki.

4. Filtr zmiękcza wodę

Woda przefiltrowana, przez dzbanki Dafi, zostaje zmiękczona, chroniąc nasz czajnik i inne sprzęty AGD, przed osadzaniem się kamienia. Dzięki czemu woda jest klarowna, a my możemy cieszyć się dłuższym funkcjonowaniem naszych urządzeń. Dodatkowo woda filtrowana ma zdecydowanie lepszy smak oraz skład dzięki czemu poranna herbata nie zostawi przykrego osadu na kubku a jej smak będzie intensywniejszy. Woda filtrowana poprawi także jakość przygotowanych potraw pozostawiając warzywa w naturalnym kolorze.

5. Łatwość i uniwersalizm

Wymienne filtry Dafi, można zastosować do wybranego przez siebie dzbanka. Polski producent Dafi posiada szeroką gamę kolorystyczną i wizualną dzbanków, dzięki czemu bez trudu wybierzemy coś dla siebie. Wytworzony został ze specjalnego materiału, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Jego konstrukcja i wygląd bez trudu dopasują się do każdego wnętrza.